اطلاعیه جنبش فدرال دمکرات آذربایجان در باره

تجاوز به دختران و پسران در بازداشتگاههای جمهوری اسلامی

 

 

آقای مهدی کروبی در نامه خود به آقای رفسنجانی پرده از اعمال شنیع گزمه های جمهوری اسلامی در سیاهچالهایش بر میدارد. وی می نویسد :

 

 "عده‌اي از افراد بازداشت‌شده مطرح نموده‌اند كه برخي افراد با دختران بازداشتي با شدتي تجاوز نموده‌اند كه منجر به ايجاد جراحات و پارگي در سيستم تناسلي آنان گرديده است. از سوي ديگر افرادي به پسرهاي جوان زنداني با حالتي وحشيانه تجاوز كرده‌اند به طوري‌كه برخي دچار افسردگي و مشكلات جدي روحي و جسمي گرديده‌اند و در كنج خانه‌هاي خود خزيده‌اند. "

 

گرچه مصاحبه های ویدیویی آقای رضا علامه زاده از جمله با خانم آذر آل کنعان ، که اخیرا بر روی یو تیوب قرار گرفته اند  قدمت سی ساله چنین رفتار پستی را حداقل در مورد زندانیان سیاسی زن نشان می دهند ولی باید اذعان کرد که اینبار ابعاد قضیه خیلی وسیعتر بوده و سیاست معینی در پشت آن نهفته است.

 

جنبش انقلابی وسیع بعد از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری فشارهای خرد کنندهای بر نظام جمهوری اسلامی وارد ساخته و موجودیت آنرا با خطر جدی مواجه ساخته است. این جنبش بیش از همه جنبش جوانان و زنان تجدد خواه است که نکبت جمهوری اسلامی و نمایندگان "خدا" و نایبین  "امام زمان" را بر نمی تابند. جمهوری اسلامی می خواهد اینها را تحقیر کرده و غرورشان را بشکند تا به قول بازجوی خانم آذر آل کنعان فردا نتوانند "با گردن افراشته" در خیابانها راه بروند. آنان می خواهند پدران و مادران را با "بی آبرویی" فرزندانشان بترسانند. این کار کسانی است که در انتظار فردایی برای خود نیستند و لابد "مقدمات حضور امام زمان" را فرا هم میسازند.

 

 جنبش انقلابی مردم ایران اما همچون آینه ای در برابر نظام اسلامی  چهره بی شرم، کثیف، حقیر، پست، ددمنش، دزد، فاسد و جنایتکار آن را هر روز با شفافیت بیشتری نشان داده و آن رسوای عالم و آدم کرده است.

 

جمهوری اسلامی از همان روز اول قربانیان خود را بدون محاکمه اعدام کرده است. آنها زخمی ها را "تمام کش" کرده اند. مخالفین خود را حتی بر روی برانکارد به میدان اعدام فرستاده اند دختران جوان باکره را از ترس "رفتن به بهشت" به عقد موقت خود دراورده مورد تجاوز قرار داده اند و و و. آیا جنایت و دنائتی هست که این جانیان مرتکب نشده باشند؟

 

به شکنجه زندانیان تحت هر نامی باید پایان داده شود. اعدام باید از قوانین جزا رخت بربندد. کرامت و شرافت انسانی زندانیان نباید پایمال شود. با روشنگری و دفاع همه جانبه از قربانیان تجاوز بایستی موجبات سرافکندگی هر چه بیشتر کارگزاران جمهوری اسلامی را فراهم ساخت.

 

برای پایان دادن به این جنایات بایستی تمامی بازداشت شدگان اخیر و همه زندانیان سیاسی دیگر فورا آزاد شوند. آمرین این تجاوزات که کسانی جز رهبران جمهوری اسلامی نیستند و عاملین آن باید به دست عدالت سپرده شوند. لازم است باتمام توان به پرپایی دادگاههای بین المللی کمک شود.

جنبش فدرال دمکرات آذربایجان

25 آگوست 2009